SEPARA, spol. s.r.o.

V roce 1981 se v přidružené výrobě JZD Šlapanice zrodil zajímavý nápad: montovat technologie malých biologických čistíren odpadních vod do plastových nádrží. Díky několika nadšencům, kterým se podařilo vyřešit problémy se svařováním polypropylenových stěnových prvků tak, aby tato technologie zajišťovala 100 % vodotěsnost, byl tento nápad poměrně rychle uveden do života. Tak byl vytvořen základ pro výrobu malých balených čistíren odpadních vod v celé republice.

Do projektu se postupně zapojily i další zemědělské podniky, jako např. JZD Nivnice, JZD Kobylí na Moravě, JZD Žarošice, JZD Klobouky, JZD Telč a další. Každý z těchto subjektů vyráběl určitou část výrobního sortimentu tohoto sdružení. Tento tzv. “kooperát” zastřešovalo od roku 1985 družstvo Ekoplast Brno, které navázalo na činnost přidružené výroby JZD Šlapanice a zajišťovalo projekční, propagační, obchodní a servisní činnost pro celý kooperát. Logickým pokračováním družstva Ekoplast Brno je v roce 1990 vznik firmy SEPARA spol. s r.o. Brno. Tak, jak tato firma vznikla z původního Ekoplastu, tak i z jednotlivých družstev, lépe řečeno z jejich plastových výrob, vznikají nové právní subjekty: Morava-Ekol s.r.o., Saneko s. r.o. a pod. Změnily se tedy názvy, podmínky pro činnost, částečně i kádr lidí , ale to rozhodující zůstalo: zavazující tradice výroby, podmiňující vysokou úroveň její kvality a široká škála nabízených výrobků.

Tradiční výrobci nabízejí prostřednictvím firmy Separa spol. s r.o. balené domovní čistírny odpadních vod v rozsahu od 4 do 1000 ekvivalentních obyvatel. Další částí nabídky jsou plastové nádrže různých tvarů, vyráběné na základě individuálních požadavků zákazníků. Novinkou v tomto sortimentu jsou kruhové i hranaté nádrže z dováženého lineárního polypropylenu vyráběné technologií běžnou v SRN či Rakousku. Všechny nádrže jsou použitelné i pro styk s agresivními látkami. Mezi nabízenými výrobky nechybí ani speciální program výrobků pro vinaře nebo odlučovače tuků či odlučovače ropných látek, neutralizační stanice, měrné šachty, vzduchotechnická potrubí,rodinné zahradní bazény,zastřešení bazénů a jiné výrobky, které jsou vyráběny podle přání zákazníků svařováním z PP desek nebo prvků.

 

Adresa:

SEPARA, spol. s.r.o.
Jaselská 25
657 78 BRNO

Tel: +420 541 211 148
Fax: +420 541 218 185
E-mail: info@separa.cz

Web: https://www.separa.cz