Rozšíření areálu Rosnička ve Svitavech

06.07.2012 19:08

 

Na konci června ve Svitavách otevřou opravený rekreační areál Rosnička. K celkovému vybavení patří venkovní posilovna, fitness stezka nebo cyklookruh. Naučnou stezku obohatilo šest nových interaktivních tabulí. Stezka však bude otevřena až 1. srpna, řekl starosta města David Šimek.

    "Rekreační areál lesů Brand, jejichž součástí je i areál Rosnička se stejnojmenným rybníkem, je nedaleko Svitav a poskytne obyvatelům města prostor pro sportovní vyžití a pro rekreaci. Připravené jsou různé zajímavé herní prvky pro děti i dospělé," uvedl Šimek.

   Návštěvníci venkovní posilovny se mohou těšit na šest posilovacích prvků včetně tabulek s pokyny ke cvičení. Prvky jsou připravené nejen pro mladší, ale jsou i starší návštěvníky. V areálu je i dvoukilometrová fitness stezka, na které jsou cvičební prvky z akátového dřeva. Fitness stezka je zaměřená na rodinné cvičení zábavnou formou, obsahuje i dovednostní atrakce. Milovníci jízdy na kole se mohou projet po dvanáctikilometrovém okruhu, který vede převážně po lesních šotolinových cestách. Okruh je možné si zkrátit - buď na sedm nebo 2,6 kilometru.

    Jako poslední se otevře prodloužená naučná stezka "K pramenům řeky Svitavy". Trasa se prodlouží o dva kilometry a devíti původním zastávkám přibude šest nových s interaktivními tabulemi. Nová trasa návštěvníky zavede například k zatopenému písníku.

    Město Svitavy s příspěvkem od Pardubického kraje a dotace ministerstva práce a sociálních věcí investuje více než 700.000 korun, 1,5 milionu do projektu investovaly Lesy České republiky.